Sněžka - vrchol Webkamera Sněžka
Teplota na Sněžce
Pec pod Sněžkou Webkamera Pec pod Sněžkou
Teplota Pec pod Sněžkou
Portášky Webkamera Portášky

Léto v Peci pod Sněžkou

Léto v Peci, to je Sněžka, relaxace a zábava

Léto v Peci je ve znamení příjemného odpočinku, zábavy a výletů po horách i do nedalekého okolí. Ve Vašem deníku nemůže samozřejmě chybět Sněžka. Kousek od penzionu je dětské hřiště pro nejmenší. Pro větší i dospělé doporučujeme návštěvu Relax parku s bobovou dráhou, lanovým parkem a horolezeckou stěnou. Můžete zajít do místního fitness centra či cukrárny, zahrát si tenis či golf nebo zajezdit na koních.

Turistika, vycházky a cyklistika

V Krkonoších není jen Sněžka, ale je tu i řada dalších krásných míst. Z našeho týdenního programu si jistě vyberete nebo Vám doporučíme další zajímavá místa. Nenáročný výlet na Jana boudu s obědem pro celou rodinu, výlet lanovkou na Černou horu s návštěvou krásného rašeliniště , cestu údolím Bílého labe na Luční boudu, přes Portášky do Malé Úpy a samozřejmě Sněžka. Pro cyklisty máme tři krásné trasy, můžete při nich využít cyklobus.

Na Sněžku z Velké Úpy

Nejsnažší a nejhezčí cesta na Sněžku je právě z Velké Úpy. Vyjedete lanovkou na Portášky a jdete po lesní asfaltce na Růžohorky (2,5km). Po lehkém občerstvení se odtud vydáte cestou na vrchol Sněžky s nádhernnými rozhledy na hřebeny hor (3km). Zpátky sejdete po hřebeni na Slazski dom (1km)a pokračujete Obřím dolem ke kapličce (2,5km) a po asfaltce do Pece (3km). Cesta má 12km a bude Vám trvat pohodových 6 hodin.

Zajímavé cíle v blízkém okolí

V kraj pod horami je mnoho krásných míst vybízejících k návštěvě. Vojenská pevnost Stachelberg, barokní zámek Kuks, Adršpach se svými pískovcovými skalami, nádherné muzeum správy Krnap a nově opravené historické centrum Vrchlabí. Pro děti i dospělé je tu ZOO Safari ve Dvoře Králové. Na podzim navštívíte tradiční vinné slavnosti nebo Hubertovy slavnosti na Kuksu. Přes Malou Úpu dojedete do Polska, kde doporučujeme prohlídku dřevěného kostela Wang v Jelení hoře.


Copyright 2012 - 2018 Tomáš Veselý. Všechna práva vyhrazena.

Web design a tvorba Tomáš Veselý, grafika Freepik

TOPlist